Este La Vie Logo
Sosyal Medya

Yol Tarifi (Navigasyon)
Google Maps | Yandex Maps

Altın İğne Cilt Bakımı
Este La Vie

Altın İğne

Este La Vie

Altın İğne

Cilt bakımında tercih edilen uygulamalardan birisi olan altın iğne uygulaması Este La Vie Güzellik Salonu aracılığıyla ulaştırılıyor. Salonumuzda uygulama için tüm ekipman bulunuyor ve insanların bu hizmeti en iyi şekilde alabilmesi adına gerekli çalışmalar yapıyor. Uygulama hizmetinin detayları;

Altın İğne Nedir?

İğneli radyofrekans ismini de alan altın iğne cilt onarma, yenileme ve gençleştirme uygulamasıdır. Cildindeki kırışıklık, sarkma veya lekelerden kurtulmayı düşünen kişilere uygulanan bir cilt bakım yöntemidir. Altın iğnenin amacı cilt dokularının onarımını sağlamaktır.

Altın İğne Uygulaması Neden Yapılır?

Güzellik salonumuz tarafından altın iğne uygulaması sivilcelerden kurtulma amacıyla yapılır. Sivilceye neden olan cilt alt tabakasının hasar alarak yenilenmesi ve sivilcelerden kurtulması sağlanmış olur. Ayrıca dekolte ve boyunda yaşa veya yanlış bakım yöntemlerine karşın ortaya çıkan kırışıklıkların giderilmesi için altın iğneden yararlanılır. Radyofrekans sayesinde kırışıkların düzelerek pürüzsüz bir dekolte bölgesi ve boyun bölgesine kavuşma sağlanır.

Altın iğne ciltteki yaraların, çatlakların ve çizgilerin yok edilmesinde de etkili bir yöntemdir. Doğru uygulama sayesinde cildine bakan insanların gördüklerinden rahatsız olmamasına imkan verir.

Altın İğne Uygulaması Nasıl Yapılır?

Altın İğne 2Ameliyata gerek kalmadığı için altın iğnenin uygulama aşaması oldukça kolaydır. Ancak doğru sonuç için uzmanlar tarafından uygulamanın yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Altın iğne işlemine başlarken öncelikli olarak cildin detaylı temizliğini yapmak gerekir. Bunun için krem ve solüsyonlar kullanılır. Temizlikten emin olunduktan sonra cildin işlemi duymaması için uyuşturulması sağlanır.

Cilt uyuşturulduktan sonra radyofrekans cihazı kullanılarak cildin alt tabakasına ulaşılır. Cilt alt tabakasına ulaşmak için cihazın ucunda bulunan mikro iğneler kullanılır. İğneler ise cilde yüksek enerji verir. Böylelikle cilt tabakasının hasar alarak onarımı gerçekleşir. Uygulama bittikten sonra ise cilde koruyucu krem ve serumlar sürülür.

Hangi Bölgelere Altın İğne Yapılır?

Cilt onarımında etkili olan altın iğne işlemi için cildin ihtiyaç duyulan bölgesi kullanılır. İşlemin onarım ve yenilemeye ihtiyaç duyulan pek çok bölgede etkili olması mümkündür. Bu bölgeler ise bacak, yüz, kol, dekolte bölgesi, ense, boyun ve karın gibi bölgelerdir.

Kimler Altın İğne Yaptıramaz?

Radyofrekansla enerji gönderilerek cilt tabakasının tahrip edilip onarılmasını sağlayan altın iğne yaş sınırı olmadan uygulanabilen bakım yöntemidir. Cildinde yara izi, leke, yanık izi, sivilce, sarkma, akne ve deformasyon bulunan herkesin işlemi yaptırması mümkündür.

Bu kişiler yaptırmak istediklerinde ekibimizce kendilerinden sağlık bilgisi istenir. Sağlık bilgilerinde işlem için engel yaratacak durum olmazsa işlem yapılır. Altın iğnenin yapılmasını engelleyebilecek durumlar ise hamilelik, epilepsi, kanser, kalp, dolaşım ve keloid rahatsızlığının bulunması durumlarıdır.

altin_igne

Altın İğne Ağrılı Bir İşlem Mi?

Ameliyatsız yapılan altın iğne işlemi öncesinde cildin işlemi duymamasını sağlamak için lokal anestezi uygulanır. Lokal anesteziyle uyuşturulan cilt üzerinde rahatlıkla işlem yapılır ve yapılanları kişi asla hissetmez. Bu nedenle işlem ağrısızdır.

Altın İğnede Seans Sayısı Kaçtır?

İğneli radyofrekans uygulamasında seans sayısı cildin uygunluğu ve deformasyonuna bağlı olarak belirlenir. Bir cilt için ortalama altın iğne seans sayısı 4 olarak görülür. Seanslar arasında ise yine uygulanan bölgeye göre ayda bir uygulanmesı gerekir.

Altın İğne Uygulaması Faydalı Mı?

Cildin onarılarak yenilenmesini öngören altın iğne uygulaması insanlar için faydalıdır. Yaptığımız işlem sayesinde insanların daha genç cilt görünümüne sahip olması mümkün olur. Ayrıca işlemin etkisiyle ciltte görülen lekeler giderilir ve böylelikle lekesiz görünüm sağlanır.

Yara ve yanık izlerinde de etkili olan uygulamamız sayesinde yanık ve yara izi nedeniyle kıyafet seçiminde zorlanan kişiler sıkıntılarından kurtulurlar. Ciltteki sarkmalar giderildiği için altın iğneyi yaptıran kişilerin daha sıkı cilde sahip olmaları kaçınılmaz olur. Cildin sıkılaşmasına bağlı olarak da daha zayıf görünüm kazanılır.

Altın İğnenin Yan Etkisi Var Mı?

Radyofrekanstan yararlandığımız altın iğne steril ortamda yapılan işlemdir. Bu nedenle sağlık açısından herhangi bir sıkıntı yaşanmaz. Ayrıca işlem üzerine gerekli deneyimi sağlayan uzmanlarımız çalıştığı için işlemin yanlış uygulanması gibi durumlar yaşanmaz. Buna ek olarak diğer cilt bakım işlemlerinde görülen kızarıklık, cilt soyulması ve kabarma gibi durumlarla karşılaşılmaz.

Altın İğneyi Evde Yapmak Mümkün Mü?

Este La Vie ekibimizce altın iğne uygulaması güzellik salonumuzda gerçekleşir. İşlem için gerekli olan tüm cihaz, krem, solüsyon ve personel hazırda bulunur. İşlemin radyofrekanstan yararlanılarak yapılması ve uzmanlık gerektirmesi nedeniyle evde yapılması mümkün değildir.

Evde bu işlemin yapıldığı yönündeki bilgiler yanlıştır ve genellikle yanlış işlem nedeniyle kişilerin zarar görmesi mümkün olur. Bunun için profesyonel olarak cildin onarımı, gençleşmesi ve yenilenmesi için çalışan salonumuzu tercih etmelisiniz.

Altın iğne işlemi, ciltteki sarkma, kırışıklıklar, ince çizgiler, akne izleri, lekeler, büyük gözenekler ve genel cilt yaşlanması belirtilerinin tedavisinde kullanılır. Ayrıca cildin gençleşmesini, tonunu düzeltmesini ve cilt dokusunu iyileştirmesini amaçlar.

Altın iğne işleminin sonuçları genellikle ilk seanslardan itibaren fark edilebilir olmasına rağmen daha belirgin sonuçlar için genellikle birden fazla seans gereklidir. Genellikle 4 ila 6 seans arasında değişebilir. İşlem sonrasında ciltte hemen bir iyileşme görülebilir, ancak en iyi sonuçlar genellikle birkaç hafta veya ay sonra ortaya çıkar.

Altın iğne işlemi sonrasında cilt bakımı önemlidir. İşlem sonrası cildinize iyi bir şekilde bakmak, iyileşme sürecini destekleyebilir ve sonuçları optimize edebilir. İşlem sonrası öneriler şunları içerebilir:

  • İşlem sonrası cildinizi temizlemek için hafif bir temizleyici kullanın.
  • İşlem sonrasında cildi nemlendirin ve cildin nem seviyesini koruyun.
  • Güneş koruyucu kullanımına özen gösterin ve cildinizi güneşten koruyun.
  • İşlem sonrasında cildi tahriş edici veya agresif ürünlerden uzak tutun.
  • İşlem sonrası talimatları takip edin ve herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa doktorunuza danışın.
Bizi Takip Edin!
“GÜZELLİK TESADÜF DEĞİLDİR”

 

ESTE LA VİE AİLESİ OLARAK PROFESYONEL KADROMUZ VE KALİTE ODAKLI HİZMET ANLAYIŞIMIZLA DAİMA YANINIZDAYIZ!
 ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME İÇİN RANDEVU ALABİLİRSİNİZ.

BİZİM İÇİN DEĞERLİSİNİZ”
[ez-toc]