Este La Vie Logo
Sosyal Medya

Yol Tarifi (Navigasyon)
Google Maps | Yandex Maps

Dermapen-Cilt-Bakımı
Este La Vie

Dermapen

Este La Vie

Dermapen

Cilt insanların yaşam şartlarına bağlı olarak zaman zaman sağlığı bozulan bir bölgedir. Ciltte bozulmaların yaşanması pek çok insanı rahatsız eder ve sorunlardan kurtulmak için arayış içine girmelerine neden olur.

Dermapen cilt bakımı kişilerin cilt sağlığına kavuşmak için kullanabilecekleri bakım yöntemidir. Bu yöntemin etkisiyle cildin daha sağlıklı ve yeni görünüme kavuşması mümkün olur. Este La Vie güzellik merkezimizde dermapen üzerine çalışıyor ve insanların cilt sağlığına kısa sürede kavuşmalarını sağlıyoruz.

Dermapen Cilt BakımıDermapen Nedir?

Mikro iğneler kullanılarak cildin pürüzsüz hale gelmesi ve sorunlardan kurtulması işlemine dermapen cilt bakımı denir. Mikro iğneler uygulamanın yapıldığı cilde küçük hasarlar verir. Bu hasarlar sayesinde cildin elastin ve kolajen üretmesi sağlanır. Bu iki maddenin etkisiyle cildin yenilenmesi mümkün olur.

Mikro iğneler hasar vermelerine ek olarak cildin ihtiyacı olan vitaminleri, minareleri ve diğer maddelerin cilde ulaşmasını sağlarlar. Böylelikle cildin yenilenmesi ve sağlıklı hale gelmesi kolay olur. Dermapen uygulamada mikro iğneler kullanıldığı için mikro iğneleme ve kolajen üretimi sağlandığı için kolajen indüksiyon tedavisi isimleriyle de anılır.

Dermapen Cilt Bakım İşlemi Nasıl Yapılır?

Mikroiğneler kullanılarak cildin yenilenmesinin sağlandığı dermapen cilt bakımı yapımı 4 aşamadan oluşur. Bu aşamalar;

  • Temizlik: uygulamanın yapılacağı cildin temizliği yapılır. Bu temizlikle cildin ölü derilerden, kirden ve tozdan arınması sağlanır.
  • Dermapen: İkinci aşamada mikro iğneler yardımıyla cilt altında delikler açılır. Bu delikler vasıtasıyla cildin elastin ve kolajen üretmesi sağlanır. Ayrıca bu delikler üzerinden cilde minarelerin ve vitaminlerin iletilmesi sağlanır.
  • Soğutma: İğneleme ve kolajen üretimi sağlandıktan sonra uygulama bölgesine soğutma etkisi sağlayacak maske uygulanır.
  • Nemlendirme: Cildin nemlenmesi için gerekli solüsyon ve kremler kullanılır.

Nemlendirmenin ardından dermapen cilt bakımı tamamlanmış olur. Bu işlemlerin gerçekleşmesi süresi 40-60 dakika olur.

Dermapen Nerelere Uygulanır?

Cildin birçok yerine dermapen uygulamasının yapılması mümkündür. Uygulamanın süresi ve yoğunluğu bölgeye göre değişir. Dermapen cilt bakımı yapılabilecek yerler şunlardır; alın, üst dudak çizgisi, boyun, yanak, kaş, çene, el, kaz ayağı ve koldur. Vücudun bu bölümlerinde kırışıklık, akne izi, cilt lekesi, renk eşitsizliği, gözenek, saçkıran, yara izi, çatlak, yanık izi, sivilce izi ve cilt sarkması görüldüğü durumlarda dermapen uygulanır.

Dermapen Kaç Seansta Etki Gösterir?

Dermapen cilt bakım uygulamasında seans sayısı 4-8 seans olarak belirlenmiştir. Ancak bu ortalama bir sayı olup ciltteki sorunlara göre seans sayısının artışı ve azalışı mümkündür. İyi sonuç almak isteyenlerin ise en az 4 seans almaları gerekir. İşlemin etkisi süresi ise 3-4 hafta arasında değişir.

mikro_igneleme

Dermapen Cilt Bakım İşlemi Kimlere Uygulanır?

Mikro iğneleme ismini de kullanan dermapen cilt bakımı cilt yapısı, sağlık ve kişisel durumları uygun olan kişiler için yapılabilir. Bu uygulama yaş veya cinsiyet ayrımı yoktur. Ancak uygulamanın yapılamayacağı kişi ve durumlar vardır. Uygulamanın yapılamayacağı kişiler hamileler, cildinde açık yara olanlar, egzama ve sedef hastaları ile radyasyon tedavisi gören kişilerdir.

Dermapen Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Este La Vie ekibinin dermapen cilt bakımı uygulaması sayesinde cilt dokusunun yenilenmesi sağlanır. Ayrıca cilt dokusu gelişir. Sivilce ve güneş lekesi görünümü azalır. Ciltte yaşa bağlı ortaya çıkan kırışıklıkları giderir. Ciltte renk uyumsuzluğu varsa düzeltir. Saç oluşumuna olumlu etki sağlar.

Dermapen Uygulamasından Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Dermapen uygulaması yaptıracak kişilerin su tüketimine dikkat etmeleri gerekir. Ayrıca düzenli beslenmeleri ve cilt bakım uygulaması yapmaması önerilir. Yapılan yanlış işlemler dermapen cilt bakımı etkisini giderebileceğinden dikkatli olunmalıdır.

Dermapen Uygulamasının Ardından Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Mikro iğnelerden yararlanarak cilt bakımı yaptıran kişilerin uygulamanın ardından dikkate almaları gereken öneriler vardır. Dermapen cilt bakımının yapıldığı bölgeye 1 gün boyunca makyaj yapılmamalıdır.

Ayrıca bu bölgeye uzmanlarımızın önermediği krem veya bakım ürünleri sürülmemelidir. Dermapen ardından ciltte kızarıklık oluşabileceğinden bu kızarıklıklar yok olmadan sıcak banyo veya sauna kullanımı yapılmamalıdır. Son olarak en az 1 hafta güneş ışığına direkt maruz kalmamaya dikkat edilmelidir.

Evde Dermapen Uygulaması Kaliteli Sonuç Verir Mi?

Evde dermapen uygulaması yapan kişilerle karşılaşmak mümkündür. Ancak bu kişiler genellikle dermapen cilt bakımı konusunda uzmanlığı bulunmayan kişilerdir. Bunun için o kişileri tercih etmeniz cildinizde daha ciddi sorunlara yaşamanıza neden olur.

Mağdur duruma düşmemek için Este La Vie Güzellik Salonu dermapen cilt bakımını tercih edin. Cilt bakımı uzmanlarımız tarafından kaliteli ve titiz şekilde yapılan uygulama ile cildinizdeki rahatsızlıklarınızdan kısa sürede kurtulma şansı elde edin.

Bizi Takip Edin!
“GÜZELLİK TESADÜF DEĞİLDİR”

 

ESTE LA VİE AİLESİ OLARAK PROFESYONEL KADROMUZ VE KALİTE ODAKLI HİZMET ANLAYIŞIMIZLA DAİMA YANINIZDAYIZ!
 ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME İÇİN RANDEVU ALABİLİRSİNİZ.

BİZİM İÇİN DEĞERLİSİNİZ”
[ez-toc]