Este La Vie Logo
Sosyal Medya

Yol Tarifi (Navigasyon)
Google Maps | Yandex Maps

İğneli Lazer Epilasyon
Este La Vie

İğneli Epilasyon

Este La Vie

İğneli Epilasyon

Vücutta kıllar ve tüyler şüphesiz ki her insanı rahatsız eder. Bunlardan kurtulmak isteyenler için Este La Vie ailesi olarak iğneli epilasyon üzerine çalışıyoruz. Epilasyon çeşitlerinden olan iğneli epilasyonun sayesinde tüy ve kıl alma derdine son veriyoruz.

İğneli Epilasyon Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Kıl köklerine iğne uçlarıyla elektrik akımının verilerek tahrip edilmesi yöntemine iğneli epilasyon denir. Bu işlem yapılırken uzmanımız tarafından kıl köklerine tek tek işlem yapılır ve köklerin harap edilerek kılların alınması sağlanır.

İğneli Epilasyon PendikElektrik akımından yararlanılan iğneli epilasyon 2 çeşide ayrılır. Bunlar;

  • Galvanik epilasyon: Galvanik epilasyon elektrik akımının kıl köklerine verilmesini kapsayan işlemdir. İğneli epilasyon denilince genellikle kullanılan yöntem budur ve tercih edilir. Salonumuzun da en çok tercih ettiği yöntemdir.
  • Blend epilasyon: Blend epilasyon yöntemi ise termoliz ve galvanik epilasyonun birleşimini ifade eder.

Bu 2 çeşitten de başarılı sonuç almak mümkündür. Hangi çeşidin iğneli epilasyonda kullanılacağına ise ekibimiz karar verir. Cilt tipinin ve kıl köklerinin incelenmesine bağlı olarak uygulama çeşidi kesinleştirilir.

 

İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır?

İğneli epilasyonun nasıl ve ne şekilde yapılacağı ilk defa hizmetimizi tercih edeceklerin cevap alması gereken bir durumdur. İğneli Lazer Epilasyonun salonumuzca gerçekleşen aşamalarından ilki yöntem belirlemek için kıl köklerinin incelenmesidir. Bu incelemeyle blend veya galvanik yöntemlerinden biri seçilir. Yönteme en uygun olan epilasyon cihazı seçilir ve kişiye özel iğneli başlık takılır.

İğne ucu takılan cihaz kıl köklerine akım verir ve akımın etkisiyle kıl kökünün tahrip edilmesi ve yanması sağlanır. Yanmanın gerçekleştiği kıl köklerinin alınması ise cımbızlarla gerçekleşir. Kıl köklerine tek tek müdahale edildiği için işlem süresi biraz uzundur. Ancak ekibimiz kıl köküne doğru müdahale ettiği için başarı oranı yüksektir.

Hangi Bölgelere İğneli Epilasyon Yapılır?

Elektrik akımının verilerek kıl köklerinin yakılmasını kapsayan iğneli epilasyonun vücutta gerçekleştirilebileceği çeşitli bölgeler vardır. Bu bölgeler yüz,elmacık ve favori bölgesidir.

İğneli Epilasyonda Acı Duyulur Mu?

Epilasyonun iğnelerle yapılıyor oluşu insanlar için korkutucudur. Ancak ekibimizin İğneli Lazer Epilasyon uygulamasında acı duyma oranı oldukça düşüktür. İğnelerin ince ve küçük olması acının duyulma oranını da azaltır. Bunun dışında acının duyulmaması için uygulama öncesinde gerekli önlemler alınır ve kişinin daha az acı duyması sağlanır.

İğneli Epilasyondan Kimler Faydalanabilir?

Este La Vie iğneli epilasyonu vücutlarında yer alan kıllardan ve tüylerden bıkanlar için ideal bir hizmettir. Hizmette yaş sınırlaması yoktur ve bu sayede vücudunda yoğun oranda kıl bulunan kişilerin bu hizmeti tercih etmesi mümkündür.

İğneli epilasyonu yaptırması mümkün olmayan kişiler ise hamileler, kalp pili kullananlar, kanser hastaları, cilt hastalığı bulunanlar, bulaşıcı hastalığı olanlar ve enfeksiyonu bulunanlardır. Bunların dışında ise diyabet hastalarının doktorları onay vermemişse epilasyonu yaptırması mümkün değildir.

İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon Süresi Ne Kadar?

İğneler vasıtasıyla tüylerden kurtulmanın sağlandığı iğneli epilasyonun işlem süresi bölgeye ve kıl yoğunluğuna göre değişir. Sürenin değişmesinin nedeni iğnelerin her kıl köküne ayrı müdahale etmesidir.

Bu nedenle epilasyon bölgesindeki kıl boyunluğu işlem süresinin uzamasını sağlar. Ancak ekibimiz kişilerin süre konusunda rahatsızlık yaşamaması adına uygulamayı seanslar halinde verilerek isteğe göre daha kısa sürede tamamlar.

İğneli Epilasyonun Avantajları Nelerdir?

Galvanik, ve blend şeklinde uygulanan iğneli epilasyonun en önemli avantajı etki oranının yüksek olmasıdır. İşlemin epilasyon yöntemlerinin en eskilerinden olması nedeniyle insanlar tarafından güvenilirliği de fazladır. İşlemin küçük ve büyük alanlarda uygulanabilmesi insanların tercih etmesini kolaylaştırır. Bunun dışında her cilt tipine uygun olması sayesinde binlerce insan tarafından tercih edilmesi mümkündür.

İğneli Epilasyonun Dezavantajları Nelerdir?

İğneli epilasyonun dezavantajları ile karşılaşmak mümkündür. Bu dezavantajlardan ilki iğneler kullanıldığı için acı hissinin duyulabilir olmasıdır. Bunun dışında her kıl köküne aynı işlem uygulandığından süresi uzundur. Bu da vakti kısıtlı kişilerin işleme olumsuz bakmasına neden olur. Ancak salonumuz bu dezavantajları en aza indirmek adına gelişmeleri takip ederek uygulamaya koyar.

İğneli Epilasyonun Ardından Nelere Dikkat Edilmelidir?

İğneli epilasyonun ardından dikkat edilmesi gerekenler diğer epilasyon yöntemleriyle benzerlik gösterir. Epilasyon yapılan alana su değdirmemek, makyaj ve bakım ürünlerini kullanmamak ve kese yapmamaktır.

İğneli Epilasyonun Etkisi Kalıcı Mı?

Kıl köklerinin yakılarak yok edilmesini kapsayan iğneli epilasyon kalıcı bir işlemdir. Eğer kıllarınızdan hayat boyu kurtulmayı istiyorsanız bu işlemi tercih etmelisiniz.

Evde İğneli Epilasyon Yapmak Mümkün Mü?

İğneli epilasyonun evde yapılması mümkün değildir. Evde bu işlemi yaptığını belirten kişileri tercih ederseniz olumsuz durumlarla karşılaşırsınız. Bu epilasyonda kıl köklerine doğru müdahale önemlidir ve bu nedenle uzman tarafından yapılması gerekir. Kıl köküne uygun yapılmayan iğneli epilasyonlarda kabarma, yara ve yanma olayları görülür. Ayrıca kıllardan kurtulmak mümkün olmaz.

Bizi Takip Edin!
“GÜZELLİK TESADÜF DEĞİLDİR”

 

ESTE LA VİE AİLESİ OLARAK PROFESYONEL KADROMUZ VE KALİTE ODAKLI HİZMET ANLAYIŞIMIZLA DAİMA YANINIZDAYIZ!
 ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME İÇİN RANDEVU ALABİLİRSİNİZ.

BİZİM İÇİN DEĞERLİSİNİZ”