Este La Vie Logo
Sosyal Medya

Yol Tarifi (Navigasyon)
Google Maps | Yandex Maps

İğnesiz Mezoterapi
Este La Vie

İğnesiz Mezoterapi

Este La Vie

İğnesiz Mezoterapi

Este La Vie cilt bakım uygulamalarımız içerisinde iğnesiz mezoterapi bulunur. Mezoterapinin iğnesizi olarak kabul edilebilecek bu hizmetimiz güzellik salonumuzun bu işlem üzerine yetişmiş ekibi aracılığıyla verilir. Cildinizde sorunlar olduğunu düşünüyorsanız hizmetimiz aracılığıyla bu sorunlarınızdan kurtulmanız mümkündür. Hizmet detaylarımız;

İğnesiz Mezoterapi Nedir?

İğne kullanılmadan yapılan mezoterapi olarak ifade edilebilecek iğnesiz mezoterapi cildin ihtiyaç duyduğu enzim, mineral ve vitaminlere kavuşturulması işlemidir. Bu işlemin yapılması için ilk işlem cilt analizinin yapılmasıdır. Bu analiz sayesinde cildin hangi enzim, mineral ve vitamine ihtiyaç duyduğu tespit edilir. Böylelikle cilde uygulanacak karışım hazır hale getirilir ve uygulaması yapılır.

Hangi Durumlarda İğnesiz Mezoterapi Yapılır?

İğnesiz mezoterapiden yararlanmak için ciltte birtakım durumların gerçekleşmiş olması gerekir.

Bu durumlar;

 • Yüzün mat görünüme sahip olduğu durumlarda
 • Ciltte yaş alma kaynaklı kırışıklık veya deformasyonlar oluştuğunda
 • Sigara kaynaklı ortaya çıkan cilt hasarlarında
 • Ergenlik veya yanlış beslenmeden ortaya çıkan sivilce ve akne izlerinde
 • Vücutta göbek, karın, popo veya göğüs gibi sıkılaşması gereken bölümler ortaya çıktığında
 • Yaşlanma kaynaklı lekeler ortaya çıktığında
 • Yara izleri ortaya çıktığında

Bu durumları yaşayan kişiler vücutlarının daha genç görünmesini sağlamak için iğnesiz mezoterapi hizmetimizi tercih etmelidirler. Yaptığımız uygulama sayesinde ciltlerinde bulunan sorunlardan kurtulurken aynı zamanda uygulanan vitamin ve enzimler etkisiyle sağlıklı cilde sahip olurlar.

İğnesiz Mezoterapinin Yararları Nelerdir?

Este La Vie Güzellik Salonu iğnesiz mezoterapi hizmetimizin kişilere sağlayacağı çok fazla yarar bulunur.

İğnesiz mezoterapinin yararlarından bazıları şunlardır;

 • Vücudun genç bir görünüme kavuşmasını sağlar.
 • Kuru ve bakımsız ciltlerin taze görünüme kavuşmasını kolaylaştırır.
 • Cildin yaşlılık belirtilerinden kurtulmasını sağlar.
 • İğnesiz mezoterapi acısız ve yarasız şekilde ekibimizce yapılır. Bu nedenle kişiler herhangi bir kana veya acıyla karşılaşmazlar.
 • Basınç yöntemini kullandığımız için gerekli bileşenlerin deri altına orantılı şekilde ulaşması sağlanır. Bu da karışımın faydasının geniş alana yayılmasını sağlar.
 • İğne korkusu nedeniyle iğneli mezoterapi yaptıramayanlar için alternatiftir.
 • Sarkma durumlarını ortadan kaldırarak vücudun sıkılaşmasını sağlar. Böylelikle daha fit görünüme kavuşulur.

Vücudunuzda rahatsız olduğunuz yeriniz varsa iğnesiz mezoterapi hizmetinden yararlanarak bu faydaları kazanabilirsiniz. Bu sayede aradığınız tazeliğe kolay şekilde kavuşursunuz.

İğnesiz Mezoterapi

İğnesiz Mezoterapi Nasıl Yapılır?

İğne kullanımı tercih edilmeyerek yapılan iğnesiz mezoterapide deri altına gönderilecek karışıma karar verilir. Karışım elektrik akımından yararlanılarak deri altına iletilir. Bunun için elektrik akımını kullanan cihazın deriye basınç uygulaması gerekir. Bu işlemde kullandığımız teknoloji ise elektroporasyon teknolojisidir.

İğnesiz mezoterapi işleminde basınç uygulamasıyla deriye iletim yapıldığından karışımın ulaşması ve dağılması orantılı olarak gerçekleşir. Elektroporasyon teknolojisiyle gerçekleştirdiğimiz iğnesiz mezoterapiyle cildin lekelerden kurtulması, gençleşmesi, sıkılaşması ve onarılması sağlanır.

İğnesiz Mezoterapi Nerelere Uygulanır?

Vücutta leke, kırışıklık ve esneklik oluşumu birden fazla bölümde gerçekleşir. Buna bağlı olarak da iğnesiz mezoterapinin uygulandığı bölümler ortaya çıkmıştır. Ekibimizin iğne kullanmadan gerçekleştirdiği mezoterapi uygulamaları insanların vücutlarının şu bölümleri için gerçekleştirilir; Yüz, saç, dekolte bölgesi, boyun, el, göğüstür.

İğnesiz Mezoterapiden Kimler Yararlanabilir?

Vücudun sıkılaşması, gençleşmesi ve onarılmasını sağlayan iğnesiz mezoterapi hassas cildi bulunan kişilere yapılır. Bu kişilerde vücutların deformasyonu daha belirgin olduğundan gençleştirme işlemi ile istenilen görünüm kazandırılır. Ayrıca uygulama cildinde akne ve akar izi, leke bulunan kişilere yapılır. Mezoterapi sayesinde lekelerden kurtularak pürüzsüz cilde sahip olmaları mümkün olur.

Yaş alımı veya kiloya bağlı olarak vücutlarında sarkma meydana gelen kişilere de iğnesiz mezoterapi işlemimiz yapılır. Doğru enzim ve vitaminlerin uygulanması ile daha sıkı vücuda kavuşmaları mümkün olur.

İğnesiz Mezoterapinin Yan Etkisi Var Mı?

İğnesiz mezoterapi Este La Vie ekibinde çalışan uzmanlar aracılığıyla gerçekleşir. İşlem konusunda uzmanlık bulunduğu için işlemi yaptıran kişilerin herhangi bir yan etki yaşadığı görülmez. Özellikle işlem öncesinde cilt analizi yapıldığı için doğru uygulama gerçekleşmiş olur.

İğnesiz Mezoterapinin Seans Sayısı Kaçtır?

Cilt analizine bağlı olarak yapılan iğnesiz mezoterapinin uygulama şekli seans seans olarak belirlenmiştir. Bu nedenle tek seansta sonuca ulaşmak mümkün değildir. Seans sayısı ise yaşanan cilt probleminin çeşidine ve büyüklüğüne göre belirlenir.

Ortalama olarak iğnesiz mezoterapi işlemi 4-6 seansta tamamlanır. Bu seansların düzenli gerçekleşmesine bağlı olarak da ciltte istenilen taze görünüm kazanılmış olur. Seans uygulama süremiz ise 20- 30 dakika şeklindedir.

İğnesiz Mezoterapiden Sonra Neler Yapılmalı/Yapılmamalı?

Este La Vie Güzellik Salonu tercih ederek iğnesiz mezoterapi yaptıran kişilerin uygulamayı takip eden 1 gün içerisinde uygulamanın yapıldığı alana suyun dokunmamasına özen göstermeleri gerekir.

Duşa girilmesi gerekiyorsa ilgili bölümün su almayacak şekilde sarılması şarttır. İğnesiz mezoterapi yüze yapılmışsa eğer en az 4 saat makyaj yapılmamalıdır. Böylelikle uygulamanın etki göstermesi engellenmemiş olur.

Bizi Takip Edin!
“GÜZELLİK TESADÜF DEĞİLDİR”

 

ESTE LA VİE AİLESİ OLARAK PROFESYONEL KADROMUZ VE KALİTE ODAKLI HİZMET ANLAYIŞIMIZLA DAİMA YANINIZDAYIZ!
 ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME İÇİN RANDEVU ALABİLİRSİNİZ.

BİZİM İÇİN DEĞERLİSİNİZ”
[ez-toc]