Este La Vie Logo
Sosyal Medya

Yol Tarifi (Navigasyon)
Google Maps | Yandex Maps

Karbon Peeling-bakimi
Este La Vie

Karbon Peeling

Este La Vie

Karbon Peeling

Este La Vie Güzellik Salonu vücut ve cilt bakım uygulamaları arasında karbon peeling uygulamasına yer verilir. Bu uygulama ile insanların ciltlerinin sağlığına kavuşması, yenilenmesi ve gençleşmesi sağlanır. Cilt üzerinde bu etkilerin görülmesi içinse aktif karbondan yararlanılır.

Karbon Peelingle Yapılan Tedaviler Nelerdir?

Güzellik salonumuzda karbon peeling birden fazla tedavi işlemi için kullanılır. Bu işlemlerin her biri o alanda uzman olan personelimizce gerçekleştirilir. Salonumuzda karbon peelingle yapılan tedaviler ise şunlardır; Karbon Peeling Cilt Bakımı
 • Cilt gençleştirme
 • Cilt yenileme
 • Leke tedavisi
 • Akne ve sivilce izi tedavisi
 • Akne ve sivilce oluşumu engelleme
 • Gözenek sıkılaştırma
 • Cilt renginin açılması
Bu tedavi türleri kişinin cildindeki sorunlar dikkate alınarak belirlenir. Ayrıca tedavi şeklinin belirlenmesinde kişilerin talepleri etkilidir.

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

Leke tedavisi, cilt yenileme, gençleştirme ve akne oluşumunu engelleme gibi nedenlerle kullanılan karbon peeling uygulamasına cildin temizlenmesi ile başlarız. Cildin temizlenmesi tamamlandıktan sonra cilde aktif karbon maskesi uygulanır. Maske sayesinde lekelerin giderilmesi, gözeneklerin açılması, yağ ve kirin yok edilmesi sağlanır. Aktif karbon uygulandıktan sonra 10-15 dakika beklenir. Karbon kuruduktan sonra lazer cihazından yararlanarak karbonun ciltten uzaklaştırılması sağlanır. Lazer ışınlarının etkisi ile karbonun parçalanması gerçekleşir ve karbon artıkları ciltten atılır. Lazer işlemi bittikten sonra ise cildin temizliği yapılır. Temizlenen cilde uygulama için uygun serumlar ve cilt bakım ürünleri sürülür. Bu işlemin ardından uygulama tamamlanmış olur.

Karbon Peelingin Avantajları Nelerdir?

Aktif karbonun cilde yayılması ve lazer ışınları ile parçalanarak ciltten atılmasını kapsayan karbon peeling insanlar için oldukça avantajlı cilt ve vücut bakım uygulamasıdır. Doğru çalışma ile karbon peelingin sağlayacağı avantajlar şunlardır;
 • Cildin lekelerden temizlenmesini sağlar.
 • Cildin yağ, ölü deri atığı ve kirden arındırılmasını sağlar.
 • Cildin yenilenmesini sağlar.
 • Ciltteki gözeneklerin açılmasını ve sıkılaşmasını sağlar.
 • Cildin yeni bir görünüm kazanmasını sağlar.
 • Ciltte bulunan akne, siyah nokta ya da sivilcelerin yok edilmesini sağlar.
 • Ciltteki kırışıklık ve ince çizgilerin yok edilmesini sağlar.
 • Birden çok cilt sorunundan kesin kurtuluş sağlar.
Karbon peelingten fayda sağlamak için seansların doğru şekilde yapılması ve katılımın eksiksiz gerçekleşmesi gerekir. Ayrıca sivilce, siyah nokta ve akne tekrarının yaşanmaması için beslenme düzenine dikkat edilmesi gerekir. Bunun dışında kullanılan bakım ürünlerinin cilde uygun ve kaliteli olarak seçilmesine önem verilmelidir.

Kimlere Karbon Peeling Yapılır?

Aktif karbonun kullanıldığı karbon peeling bakım işlemi ergenlik çağını geçen bireyler için uygundur. Uygulama için kadın-erkek cinsiyet ayrımı bulunmaz. Tek şart cilt problemlerinin olması ve bu problemlerden rahatsızlık yaşayarak kurtulmak istenmesidir.

Karbon Peelingin Seans Sayısı Kaçtır?

Seans sayısı karbon peelingte cilt problemine ve cilt yapısına göre belirlenir. Ortalama uygulanan seans sayımız 4-5 seanstır. Bu sayı cilt probleminin fazla olmasına bağlı olarak 10 seansa kadar çıkar.

Este La Vie Güzellik Salonu İle Karbon Peeling
Karbon peeling işlemine ihtiyaç duyanlar için Este La Vie Güzellik Salonu tercih edilebilir adrestir. Salonumuzda evdeki imkanlarla kurtulmanın mümkün olmadığı akne, leke ve sivilcelerden kurtuluş sağlanır. Ayrıca gözeneklerin açılmasına bağlı olarak cildin yenilenmesi de sağlanır. Uygulamada son model lazer cihazını kullanmamız ve aktif karbonu cilde orantılı şekilde yaymamız sayesinde cildin istenilen bölümünün yeni, temiz ve sağlıklı görünüme kavuşması sağlanmış olur.
Karbon Peeling Cilt Bakımı Pendik

Karbon Peelingin İşlem Süresi Ne Kadardır?

Karbon peelingte cilt temizliği, karbon maskesi uygulaması, lazer tedavisi ve cilt temizliği aşamaları vardır. Bu aşamaların tamamlanabilmesi için gereken işlem süresi 40-60 dakika şeklindedir.

Karbon Peelingi Hangi Sıklıkla Yaptırmak Gerekir?

Cildin yenilenmesi, temizlenmesi ve gençleşmesi için yapılan karbon peeling  haftada 1 şeklindedir. Seansların tamamlanmasının ardından uygulamanın etki süresi 1,5-2 yıl kadar devam eder. Ancak etki oranının artması için uygulamanın minimum 6 ay sonra yeniden tekrarlanması gerekir.

Karbon Peelingin Dezavantajı Bulunur Mu?

Kızarıklık ve soyulma neredeyse tüm cilt bakım uygulamalarında görülür. Bunun için karbon peelingte de bu durumlarla karşılaşmak mümkündür. Ancak bu durumların 1-2 gün içerisinde ortadan kalktığı görülür. Uygulamamız FDA onaylı ve profesyonel şekilde yapıldığı için zarar görme durumu yoktur.

Bizi Takip Edin!
“GÜZELLİK TESADÜF DEĞİLDİR”

 

ESTE LA VİE AİLESİ OLARAK PROFESYONEL KADROMUZ VE KALİTE ODAKLI HİZMET ANLAYIŞIMIZLA DAİMA YANINIZDAYIZ!
 ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME İÇİN RANDEVU ALABİLİRSİNİZ.

BİZİM İÇİN DEĞERLİSİNİZ”