Este La Vie Logo
Sosyal Medya

Yol Tarifi (Navigasyon)
Google Maps | Yandex Maps

Kavitasyon
Este La Vie

Kavitasyon

Este La Vie

Kavitasyon

Bölgesel zayıflama (incelme) için kullanılan birden fazla yöntem vardır. Bu yöntemler arasında yer alan kavitasyon salonumuzda sunulan hizmetlerinden biridir. Bu hizmetin nasıl yapıldığı, seansları, yararları, zararları ve tüm hizmet detayları;

Kavitasyon Nedir?

Ultrasonik ses dalgaları kullanarak vücutta yağ yakımını sağlamayı hedefleyen işleme kavitasyon denilir. Kilo sorunu yaşayan kişiler zayıflasalar da vücutlarında bulunan yağları kaybetmeleri zordur. Ancak yapılan bu işlemle yağ dokusunun parçalanarak vücuttan atılmasıyla istenilen görünüm sağlanmış olur.

Neden Kavitasyon Yaptırılır?

Kavitasyon işlemi yoğun yağlanmadan kurtulmak için yaptırılır. Kısa sürede yağ dokularının yok olması sağlanır. Böylelikle fazla yağdan kaynaklı görülen kilo ve şişkinlikler ortadan kalkar.

Kavitasyonun Yararları Nelerdir?

Yağ hücrelerinin parçalanarak atılmasını sağlayan kavitasyonun insanlar için birden fazla yararı bulunur.

Kavitasyon Bölgesel SıkılaşmaBunlar arasında şunlar vardır;

  • Kavitasyon acısız ve güvenilir bir işlemdir. Acı çekmek istemeyen kişiler kolaylıkla tercih edebilirler.
  • Ameliyat yapılmaksızın yağlardan kurtulmayı sağlar.
  • Kısa sürede etki gösterdiği için hızlı incelme isteyenler için uygundur.
  • Uygulama bölgesinde yara oluşumu görülmez.

Bunun için kavitasyon uygulaması kolay ve insanlara sıkıntı yaratmayan bölgesel incelme yöntemidir.

Kavitasyon Nasıl Yapılır?

Ultrasonik ses dalgalarının vücuda verilmesini sağlayan işlem kavitasyon cihazının kullanımıyla gerçekleşir. Bu cihaz vücutta fazla yağ dokusunun bulunduğu alana temas ettirilerek ses dalgalarının vücuda ulaşması sağlanır.

Verilen ses dalgaları derinin üzerinden fazla yağların parçalanmasını sağlar. Yağların parçalanması neticesinde lenf yollarına ulaşması sağlanır. Lenf yollarına ulaşan yağ parçalara doğal yöntemlerle vücuttan dışarıya atılır. Böylelikle fazla yağ hücrelerinden kurtuluş sağlanmış olur.

Kavitasyon Bölgesel İncelme

Kavitasyonda Kaç Seans Vardır?

Kişiler kavitasyon işlemini yaptırmak istediklerinde vücutlarındaki yağ dokuları üzerine ekibimiz inceleme yapar. Bu inceleme sonucunda işlemin uygulanacağı seans sayısını belirler. Kaliteli sonuçların sağlanması için işlem 6-8 seans olarak uygulanır.

Vücuttaki yağ durumuna göre 8 seansı geçen işlemlerimiz de mevcuttur. Kavitasyonun seans süresi 20-40 dakikadır. İlk defa bu uygulamayı yaptıran kişiler için seanslar  haftada ikişer seans şeklinde ayarlanır.

Kavitasyonun Etkisi Ne Zaman Belli Olur?

Kavitasyon işleminin etkisi ilk seansın ardından vücutta görülmeye başlar. Yağ hücresi yoğunluğu çok yüksek değilse ilk işlemi yaptıran kişilerde yağ bölgesinde kişinin  durumuna göre bir incelme gözlemlenir. Bunun içinse 72 saatin geçmesi gerekir. Ancak hücre yoğunluğu yüksek olan vücutlarda etki süresi 4 seanstan sonra başlar.

Kimler Kavitasyondan Yararlanamaz?

Ultrasonik ses dalgalarıyla bölgesel incelmenin sağlandığı kavitasyon işlemi her birey için önerilen bir işlem değildir. Özellikle sağlık konusundan her bireyin yaptırması yönünde sıkıntılar vardır. Uygulamayı yaptıramayacak kişiler ise şunlardır; tansiyon, kalp, diyabet, karaciğer ve kronik rahatsızlığı bulunanlardır. Bu kişiler ek olarak hamile bayanların da uygulamayı yaptırmaları mümkün değildir.

Kavitasyonun Zararları Nelerdir?

Kavitasyon ultrasonik ses dalgalarının vücuda gönderilmesiyle yağ yakımını sağlayan yöntemdir. Uygulama öncesinde gerekli analizler yapıldığı için kişinin zarar görme durumu ortaya çıkmaz. Görülebilecek tek durum kızarıklık olarak belirtilebilir ancak kızarıklığın da 1-2 saat içerisinde ortadan kalkması mümkündür.

Kavitasyon Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmelidir?

Yağ yakımı için kavitasyon tercih eden kişilerin uygulamanın ardından yağ oluşumuna neden olacak durumlardan kaçınmaları gerekir. Bu durumlar arasında yağlı ve dengesiz beslenme, spor yapmama ve düzensiz uyku yer alır.

Kavitasyonda Este La Vie Güzellik Salonunun Farkı

Bölgesel incelme için kavitasyonu tercih edeceklerin Este La Vie Güzellik Salonu farkıyla kaliteli hizmet almaları mümkündür. Salonumuz bünyesinde kavitasyon son model cihazlar kullanılarak yapılır. Cilt tipine uygun olan başlıklar yerleştirildiği için hastalarımızın herhangi bir rahatsızlıkla karşılaşmaları mümkün olmaz. Bunun dışında işlemimiz steril ortamda gerçekleştiği için hijyen kaynaklı rahatsızlıklarla karşılaşılmaz.

Ultrasonik ses dalgalarının verilerek yağların yakılması normal şartlarda kişilerin yapabileceği işlem değildir. Ayrıca bölgesel incelme için tercih edilebilecek diğer yöntemler kavitasyon kadar kalıcı değildir. Uzun süre kalıcı şekilde yağlardan kurtulmak için salonumuz hizmeti alınmalıdır.

Bizi Takip Edin!
“GÜZELLİK TESADÜF DEĞİLDİR”

 

ESTE LA VİE AİLESİ OLARAK PROFESYONEL KADROMUZ VE KALİTE ODAKLI HİZMET ANLAYIŞIMIZLA DAİMA YANINIZDAYIZ!
 ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME İÇİN RANDEVU ALABİLİRSİNİZ.

BİZİM İÇİN DEĞERLİSİNİZ”
[ez-toc]