Este La Vie Logo
Sosyal Medya

Yol Tarifi (Navigasyon)
Google Maps | Yandex Maps

Lazer Epilasyon
Este La Vie

Lazer Epilasyon

Buz Lazer

Buz Lazer Epilasyon

Diode Buz Lazer Epilasyon

Igneli Lazer

İğneli Epilasyon

İğneli Lazer Epilasyon

Güzellik, aynada kendini seyreden sonsuzluktur.”

Lazer Epilasyon

İnsanların istenmeyen tüylerinden kurtulmak için kesin çözüm arayışlarının farkında olarak Este La Vie ailesi olarak Lazer Epilasyon hizmetimizi sunuyoruz. Epilasyon için geliştirilmiş olan teknolojik cihazlardan yararlanarak kişilerin tüylerinden kurtulmasını sağlıyoruz. Aynı zamanda bizi tercih edenlerin cilt yapısının pürüzsüz hale gelmesine yardım ediyoruz. Uzman ekibimizle verdiğimiz epilasyon hizmetinin uygun fiyatlara sahip olarak kişileri daha çok kişinin bizleri tercih etmesini sağlamayı hedefliyoruz.

LAZER EPİLASYON NEDİR? NASIL YAPILIR?

Lazer Epilasyon lazer ışınlarından yararlanarak insanların kıl köklerinin tahrip edilmek suretiyle yok edilmesini amaçladığımız hizmetimizdir. Yaptığımız epilasyonla tüyü değil kıl köklerine uyguladığımız lazer işlemi sayesinde cildin zarar görmeden kıllardan kurtulmasına yardımcı oluyoruz. Bunun için hizmetimizi buz lazer ve iğneli epilasyon olmak üzere iki türde veriyoruz. Lazer ışınlarından yararlanarak epilasyon hizmetimizi tercih eden kadın ve erkekler için Este La Vie Güzellik Salonu olarak işlem öncesi görüşme yapıyoruz. Bu görüşmede ekibimiz tüylerinden kurtulmak isteyen kişilerin vücudundaki kılların yapısı, bu kılların bulundukları bölgeyi ve ten rengini inceler. Bu inceleme ile uygun cihaz ve uygulanacak lazer ışınının değeri belirlenir. Uygun ışın değerinin ve ışın dozunun belirlenmesinin ardından epilasyonun ilk seansına bu alanda uzmanlaşmış elemanlarımızca geçilir.

BUZ LAZER EPİLASYON NEDİR?

Buz Lazer Epilasyon insan vücudunda bulunan ince tüyler için uyguladığımız epilasyon işlemidir. Her cilt tipine uygun olan bu epilasyon yönteminin farkı ise yakın mesafeden lazer ışınlarının kıl köklerine uygulanmasıdır. Bu nedenle acı hissi yüksek olacağı için cihazla birlikte soğutucu jel uygulaması yapıyoruz. Böylelikle acı hissinin en aza indirgenmesini sağlıyoruz. Batık durumda olan kıl köklerinde de etkili olan buz lazer epilasyonu kaş, yüz ve ense gibi alanlar için uyguluyoruz. Diode Lazer olarak anılan buz lazer işlemi için seans aralıkları ve süresini tüylerin özelliklerini inceledikten sonra belirliyoruz. Böylelikle uygun randevu planı yaparak kişilerin kısa sürede tüylerinden kalıcı olarak kurtulmalarını sağlıyoruz.

İĞNELİ EPİLASYON NEDİR?

Este La Vie Güzellik Salonu epilasyon hizmet türlerimizin ikincisi ise iğneli epilasyondur. İğneli Lazer Epilasyon Lazer ışınlarının göremediği beyaz kıllara hazırlanmış iğneleri kullanıyoruz.  Bu uygulama içinse kişiye özel hazırlanmış iğneleri kullanıyoruz. Steril olan iğnelerimiz yardımıyla kıl köklerine elektrik akımı veriyoruz. Böylelikle köklerin tahrip edilerek yeniden çıkma hızını ve yoğunluğunu azaltıyoruz. İğneli Epilasyon uygulamasını yapmadan önce tüylerin epilasyona uygunluğunu inceliyoruz. Uygun olduğunu anladığımız kişilerde tüylerin çıkış yönünü dikkate alarak iğnelerle köklere akımın iletilmesini sağlıyoruz. Uygulama için seans sayısı ve aralıklarını da yine tüy yoğunluğu ve çıkış yönünü dikkate alarak belirliyoruz.

Lazer epilasyonda seans sürelerimiz 6-12 seans aralığında değişir. Bu değişikliğin nedeni epilasyon uygulamasının yapılacağı bölge ve bölgedeki kıl/tüy yoğunluğudur. Hormonal rahatsızlıklardan kaynaklanan tüylenmelerde ise seans süresinin daha da artacağı görülür. Son teknoloji lazer epilasyon cihazlarımızla yaptığımız uygulamanın süresi tek bölge için 5-10 dakika gibi kısa bir süredir. Kişinin vücudunun tamamında lazer ışınlarından yararlanılarak epilasyon yapılacaksa süremiz 45-60 dakika kadar sürer. Bu sürelerde de kıl köklerinin yoğunluğu artış ya da azalış sebebidir. Bunun için ilk seansta gerekli inceleme yapılarak uygulama planı hazırlanır ve seans sayısı belirlenerek uygulamaya başlanır. İğneli epilasyon ve buz lazer epilasyonda seans aralıkları 1-2 ay arasındadır. Yüz bölgesi için gerçekleşen epilasyonlarda seans aralığı genel olarak 1 ay planlanır. Diğer bölgeler için uygulamanın 2 ayda olması daha olasıdır.

EPİLASYON KAÇ SEANSTAN SONRA ETKİSİNİ GÖSTERİR?

Este La Vie Güzellik Salonu epilasyon işlemleri etkisini 2 ya da 3 seansın sonunda görmeye başlamak mümkün olur. İlk seansta kıl kökleri lazer ışınıyla ilk defa tanıştığı için etkisini hemen göstermesi mümkün olmaz. Bu nedenle etki görmek isteyenlerin 2 veya 3 seansı beklemeleri gerekir. Bunun dışında kesin sonuçlar için vücut bölgesine göre ekibimizce belirlenen seans sayısının tamamlanması gerekir. Bu sayede istenmeyen tüylerden kesin olarak kurtulmak mümkün olur.

EPİLASYON HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

Lazer epilasyon uygulamalarımız vücudun tek bir bölgesi ile sınırlı değildir. Epilasyon cihazı ve ekipmanları ile gerçekleştirdiğimiz uygulama bölgeleri şunlardır;

 • Genital bölge
 • Koltuk altı
 • Yüz
 • Ense
 • Kalça
 • Göğüs üstü
 • Bacak
 • Kol
 • Sırt
 • Çene
 • Omuz
 • Bel
 • Bikini bölgesi

Bu bölgelerin tamamında lazer epilasyona başlamadan önce kıl köklerinin ve kişinin sağlık durumunun uygun olup olmadığına bakılır. Böylelikle seans planlaması yapılarak epilasyon gerçekleştirilir. Kişide hormonal bozukluk bulunuyorsa lazer epilasyona uygunluğun öğrenilmesi gerekir.

EPİLASYON KİMLER İÇİN UYGULANIR?

Este La Vie epilasyon uygulamalarımız hem kadınlar hem de erkekler için uygundur. Epilasyon işlemini 17 yaşını tamamlayanlar, cilt ve hormonal rahatsızlığı olmayanlar, aşırı bronzlaşma yaşamayanlar ve sağlık durumu uygun olanlar yaptırır. Buna ek olarak lazer ve elektrik akımı alımı konusunda herhangi bir problemi yaşamayan kişilerin lazer epilasyondan yararlanarak tüylerinden kurtulmaları mümkündür.

EPİLASYON ÖNCESİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Kol, bacak, koltuk altı ve vücudunun diğer bölgeleri için lazer epilasyonu tercih edecek kişilerin epilasyonu yaptırmadan önce dikkate almaları gereken bazı durumlar vardır. Lazer yaptıracak kişilerin bronzlaşmamış olmaları gerekir. Bunun dışında uygulamadan ortalama 2-4 hafta öncesinde tüylerini almamış olmaları gerekir. Epilasyon öncesinde ilaç kullanımı varsa uzmanlarımıza kullanılan ilaçlar hakkında bilgi verilmelidir. Bunun dışında uygulamanın yapılacağı alana krem sürmemeye özen gösterilmelidir.

EPİLASYON SONRASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELER?

Lazer epilasyon öncesinde dikkat edilmesi gerekenler kadar uygulama sonrasında da kişilerin dikkat etmesi gerekenler vardır. Bunlar; güneş ışınlarına maruz kalmamak, solaryuma girmemek, uygulama bölgesindeki tüyleri almamak, krem sürmemek, yoğun terlememek ve 24 saat sıcak suyla temas etmemektir. Epilasyon yüz bölgesine yaptırılmışsa dışarı çıkılacağı zaman ekibimiz tarafından onaylanan yüz kremi kullanılmalıdır. Böylelikle güneş ışınlarından yüzün tahriş olması engellenmiş olur.

Lazer Epilasyon Tüyleri Tamamen Yok Eder Mi?

Lazer epilasyonla tüylerden tamamen kurtulmak mümkündür. Ancak bunun için evdeki yöntemler dışında profesyonel olarak epilasyon yapan salonlar tercih edilmelidir. Bunun dışında tercih edilen salonun son teknoloji cihazları deneyimli güzellik uzmanlarıyla kullandıklarından emin olunmalıdır. Bu sayede kıl köklerine uygulanan lazer ışınıyla tüylerden kurtulmak mümkündür. Lazer epilasyon alanında profesyonel hizmet almak ve vücudunuzda sizi rahatsız eden tüylerden kurtulmak istiyorsanız Este La Vie salonumuzu tercih etmelisiniz. Uygun fiyatlar, uzman ekip, cilt tipine ve kıl yoğunluğuna uygun epilasyon uygulaması imkanlarımızdan yararlanabilirsiniz.

“GÜZELLİK TESADÜF DEĞİLDİR”

 

ESTE LA VİE AİLESİ OLARAK PROFESYONEL KADROMUZ VE KALİTE ODAKLI HİZMET ANLAYIŞIMIZLA DAİMA YANINIZDAYIZ!
 ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME İÇİN RANDEVU ALABİLİRSİNİZ.

BİZİM İÇİN DEĞERLİSİNİZ”
Lazer Epilasyon Merkezi