Este La Vie Logo
Sosyal Medya

Yol Tarifi (Navigasyon)
Google Maps | Yandex Maps

Medikal Cilt Bakımı
Este La Vie

Medikal Cilt Bakımı

Este La Vie

Medikal Cilt Bakımı

Yaşlanma, yanlış beslenme ve bakımın cilt üzerinde olumsuz etkileri vardır. Bu etkileri ortadan kaldırmak, cildin yaşlanma etkilerini en az hissetmesini sağlamak ve ciltteki bozulmaları gidermek için yapılan profesyonel bakım işlemlerine Medical cilt bakımı denir. Bu işlemlerle cildin temizlenmesi ve ardından bakımının yapılarak insanların beğendikleri cilde sahip olmaları sağlanır. Este La Vie Güzellik Salonu cilt ve güzellik uzmanlarımız bu hizmetin en doğru şekilde verilmesi adına gelişmelere yönelik çalışmalar yaparlar.

Medical Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

Medical cilt bakımın en önemli yararı cildin yaşlanmadan olumsuz etkilenmesini önlemektir. Bunun dışında cildin yağlardan, toksinlerden ve ölü derilerden arınmasına temizlik işlemleriyle yardımcı olur. Ayrıca medical cilt bakımının etkisiyle cildin ihtiyaç duyduğu minerallere sahip olması sağlanır. Cildin nefes almasını sağlamakta medical cilt bakımının yararları arasında bulunur.

Medical Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Bakım Aşamaları Neler?

Este La Vie güzellik merkezimizde medical cilt bakımı cilt ve güzellik uzmanlarının çalışmaları ile gerçekleşir. Bakım işlemi aşamalı olarak yapılır ve işlem sonrasında kişilerin ciltlerinin detaylı bakımı yapılmış olur. Medical cilt bakım aşamaları ise şunlardır;

Medikal Cilt Bakımı

  • Konsültasyon: Bu aşamada cildin analizi yapılarak ihtiyacı tespit edilir. Bakım için ihtiyaç duyulacak ürünler belirlenir ve ek bakım gerekiyorsa belirleme yapılır.
  • Cilt temizleme: Derinin (cildin) kozmetik ürünlerden yararlanarak temizlenmesi sağlanır. Böylelikle cilt işlem için hazır hale gelir.
  • Peeling: Bu aşamada gözeneklerin açılması ve cildin ölü derilerden arındırılması sağlanır. Bu işlemler içinse dermokozmetik ürünlerden yararlanılır.
  • Buhar terapi: Buhar terapi aşamasında cilde buhar veriler ve gözeneklerin temizliği yapılır.
  • Dezenfeksiyon: Cildin tüm işlemlerden sonra dezenfekte edilmesi sağlanır.
  • Cilt beslemesi: Bu aşamada cildin ihtiyaç duyduğu serum, mineral ve vitamin yüklemesi yapılır.

Bu işlemlerin ardından cildin nemlendirilmesi ve işlemin etkisini göstermesi adına solüsyon uygulaması yapılır. Bu uygulamanın ardından ise medical cilt bakımı sonlandırılır.

Medical Cilt Bakım Uygulaması Kaç Seans?

Este La Vie medical cilt bakım uygulamasında seanslar ortalama 4 seans olarak belirlenmiştir. Ancak kesinlikle sınırlama yoktur ve cildin ihtiyacı göz önüne alınarak seans sayılarının yeniden düzenlenmesi mümkündür. Seansların uygulanma süresi ise 1 saat kadardır.

Medical Cilt Bakımından Kimler Yararlanır?

Medical cilt bakımında kişiler için cinsiyet ve yaş sınırlaması yoktur. Cildinin görünümünden rahatsız olan her kişinin salonumuzdan randevu alarak bakım işlemini yaptırması mümkündür.

Güzellik Salonunda Medical Cilt Bakım Yaptırmak Avantajlı Mı?

Medical cilt bakım işlemlerinin kişilerin kendi imkanları ile yapabileceği görüşü vardır. İnsanlar bu görüşe bağlı olarak bakım uygulamaları yapabilirler. Ancak yaptıkları uygulamalar genellikle genel geçer özelliklidir ve bu nedenle cilde uygun olmayan bakım işlemlerinin yapılması kaçınılmazdır.

Bundan kaynaklı da cildin temizlenmesi ve sağlıklı hale gelmesini sağlamak isterken daha kötü duruma düşürmek mümkündür.  Bunun için profesyonel şekilde verilen medical cilt bakımı hizmetimiz seçilmelidir. Böylelikle cilde uygun bakım uygulamalarıyla eskisinden daha genç, canlı ve sağlıklı bir cilt yapısına sahip olmak mümkün olur.

Medikal Cilt Bakımı Este La Vie

Medikal cilt bakımı; dermokozmetik ürünler ve ileri teknoloji cihazlar yardımıyla cilt yüzeyindeki siyah noktaların, ölü cilt hücrelerinin, sebum, toksik gibi gözenek tıkayan maddelerin ciltten uzaklaştırılarak, cildin derinlemesine temizlenmesi işlemidir.

Cilt bakım uzmanı ve donanımlı bir klinikte uygulanan medikal cilt bakımı ile derinlemesine temizlenen cilt, yenilenerek canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. Medikal cilt bakımı ile kan dolaşımı ve lenf drenajı canlanarak cildin oksijen seviyesi yükselir.

Medikal cilt bakımı sonrası sivilce, leke veya iz gibi bir yan etki oluşmamaktadır. Uygulamalarda klinik cilt bakım ürünleri kullanıldığı için yan etki veya risk olasılığı yok denecek kadar düşüktür.

Medikal cilt bakımı yapılma sıklığı kişinin cilt tipine ve cilt sorunlarına gör değişiklik göstermektedir. Akne ve sivilce problemi yaşayan ve leke sorunu olan ciltlerin ihtiyaçları farklı olacağından dolayı en doğru bilgiyi kliniklerimizdeki cilt bakım uzmanlarımızdan alabilirsiniz.

Medical Cilt Bakım Uygulamasının Etkisi Ne Zaman Görülür?

Konsültasyon, temizleme, peeling ve buhar terapi gibi aşamalardan oluşan medical cilt bakımının etkisini görmek için uzun süre beklemeye gerek yoktur. Çünkü uygulamamızın etkisi ilk seans itibariyle görülmeye başlar.

Temizlik aşamaları gerçekleştirildiği için cilt öncekinden daha temiz görünüm kazanır. Ayrıca akne, siyah nokta veya leke gibi rahatsızlık yaratan durumların etkisi azaltılır. Bunun dışında cilt daha sağlıklı görülmeye başlar.

Medical Cilt Bakım Uygulaması Hangi Sıklıkla Yaptırılmalı?

Medical cilt bakımının etkisinin duyulabilmesi için sıklıkla yapılması gerekir. Böylelikle yıl boyu sağlıklı ve parlak cilde sahip olmak mümkün olur. Uygulama sıklığı ise merkezimizce ilk etapta ayda 1 olacak şekilde önerilir.Sonraki aşamalarda ise 2 ayda 1 şeklinde yapılabilir.

Medical Cilt Bakımından Sonra Yapılacaklar Neler?

Kişiler medical cilt bakımı yaptırdıktan sonra bakımın etkisinin devamını sağlamak için birtakım işlemler yapmalıdır. Bunlardan en önemlisi günlük bakımdır. Bakım merkezimizin önerdiği şekilde yapılmalı ve uygun bakım ürünleri kullanılmalıdır.

Cilt bakımını alan kişilerin aynı gün banyo yapmaları önerilmez. Ayrıca kese gibi işlemler de kesinlikle yapılmamalıdır. Bunun dışında cildin güneş görmemesine ilk gün için özen gösterilmesi gerekir.

Bizi Takip Edin!
“GÜZELLİK TESADÜF DEĞİLDİR”

 

ESTE LA VİE AİLESİ OLARAK PROFESYONEL KADROMUZ VE KALİTE ODAKLI HİZMET ANLAYIŞIMIZLA DAİMA YANINIZDAYIZ!
 ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME İÇİN RANDEVU ALABİLİRSİNİZ.

BİZİM İÇİN DEĞERLİSİNİZ”
[ez-toc]