Este La Vie Logo
Sosyal Medya

Yol Tarifi (Navigasyon)
Google Maps | Yandex Maps

Pasif Jimnastik
Este La Vie

Pasif Jimnastik

Este La Vie

Pasif Jimnastik

Elektrik dalgalarıyla çalışmayan kasların çalışmasını sağlayan işleme pasif jimnastik denir. Kasların çalışması sayesinde yağlarda parçalanma, kalori yakma, selülit giderme ve zayıflama sağladığı için tercih edilen bir estetik yöntemidir.

Elektrik dalgalarından yararlanıldığı için elektroterapi ismiyle anıldığı da görülür. Elektroterapi uygulaması Este La Vie Güzellik Salonu uzmanlarımızca verdiğimiz hizmetler içindedir. Kas, yağ ve kilo problemi olan kişiler tarafından tercih edilebilir.

Pasif Jimnastik Nasıl Uygulanır?

Pasif Jimnastik ZayıflamaÇalışmayan kaslar üzerine çalıştığımız pasif jimnastik uygulamasında öncelikle çalışmayan kaslar belirlenir. Kasların elektrik dalgasıyla çalışması sağlanacağından uygulama bölgesine pedler bağlanır. Bu pedler üzerinden düşük voltaja sahip elektrik verilir ve kasların çalışmaya başlaması sağlanır. Kasların enerji harcamasına bağlı olarak yağ dokusunun fazla olduğu bölgelerde yağlar parçalanmaya ve selülitli bölümler erimeye başlar. Böylelikle bölgesel incelme sağlanmış olur.

Elektrik akımının verilebilmesi için pedler kas çalışmasının düşük olduğu ve yağ oranının yüksek olduğu pek çok bölgeye yerleştirilir. Böylelikle birden fazla yerin aynı anda elektrik akımı alarak çalışmaya ve yağ dokularına parçalamaya başlaması mümkün olur. Böylelikle parçalanan yağ parçacıkları ve selülitler doğal yollarla kısa sürede vücuttan atılır.

Pasif Jimnastik Kimlere Yapılmaz?

Vücuda elektrik akımının verildiği pasif jimnastik uygulamasının uygun olmadığı kişiler vardır. Bu kişiler tespit edildiğinde merkezimizde işlem yapılmaz ve gerekli uyarılar yapılır. Elektroterapinin yapılamayacağı kişiler kalp pili taşıyanlar, hamileler ve regl dönemi içinde olan kadınlardır.

Pasif Jimnastik Ne İşe Yarar?

Este La Vie Güzellik Salonu pasif jimnastik sayesinde çalışma özelliğini kaybetmiş kaslar çalışmaya başlar. Elektrik dalgalarının etkisiyle vücut egzersiz yapma seviyesine çıkar ve buna bağlı olarak metabolizma çalışır.

Metabolizmanın çalışması da yağ yakımını sağlar. Böylelikle fazla yağların erimesi ve erimenin ardından vücuttan atılması mümkün olur. Bu sayede vücudun incelmesini kolaylaştırır. Diyetle entegre edildiğinde ideal kilo oranına ulaşmayı sağlar. Böylelikle kilo problemlerini ortadan kaldırır.

Pasif Jimnastiğin Zararı Var Mı?

Ekibimiz pasif jimnastik uygulamasını yaygın olarak yapar. Uygulamamızın kişilere herhangi bir zararı yoktur. Ayrıca uygulamanın ardından nekahet dönemine ihtiyaç duyulmadan normal yaşama dönüldüğü için tercih edilir.

Pasif Jimnastik Kaç Seans Yapılır?

Kasların çalışmasını, yağ yakımını ve selülit parçalamasını sağlayan pasif jimnastik 6-8 seanstan oluşur. Seans sayısı fazla olsa da uygulama aşaması sıktır. Bu nedenle 3-4 hafta içerisinde seansların tamamlanması mümkün olur. Bir seansın işlem süresi 20-30 dakika olarak belirlenmiştir. Bazı durumlarda sürenin arttığını görmek mümkündür.

Pasif Jimnastiğin Etkisini Ne Zaman Görürüz?

Pasif jimnastiğin etkisini görmek 4-6. seans aralıklarında görülür. Etki süresinin uygulamanın yapıldığı bölgenin büyüklüğüne veya sorun türüne göre değişmesi de mümkündür.

Pasif Jimnastik Bölgesel İncelme

Hangi Bölgeye Pasif Jimnastik Uygulanır?

İnsan vücudunun pek çok bölümünde kaslar bulunur ve bu kasların çalışma işlevini kaybetmesi kaçınılmaz olur. Bu nedenle elektroterapinin vücudun hemen her bölümünde uygulanması mümkündür.

Pedler vasıtasıyla birden fazla bölgeye elektrik akımı verildiğinden bölge çokluğu yaşanmasına rağmen seanslar oldukça kısa sürer. Kaslarının çalışmadığını, yağ ya da selülit oluşumunun görüldüğü düşünen kişilerin vücutlarının her bölgesi için bu hizmeti almaları mümkündür.

Pasif Jimnastik Sıkılaştırır Mı?

Pasif jimnastiğin bölgesel incelme ve kas güçlendirme işlevi dışında vücudu sıkılaştırma işlevi de vardır. Elektrik dalgaları sayesinde vücudun eskisinden daha sıkı bir görünüme kavuşması mümkün olur. Bunun için kişilerin birkaç seans almış olmaları gerekir.

Pasif Jimnastiği Evde Yapabilir Miyiz?

Evde pasif jimnastik uygulamasının yapılması mümkün değildir. Uygulama için elektrik akımını verecek cihaza, pedlere ve steril ortama ihtiyaç vardır. Kişilerin kendi imkanları ile bunları edinmesi oldukça zordur.

Ayrıca ev ortamında bu hizmeti sağlayan kişiler genellikle yanlış uygulama yaparak mağduriyet oluştururlar. Bunun için pasif jimnastiğin mutlaka bu konuda uzman salonlarda yaptırılması tercih edilmelidir. Bu sayede işlem öncesi ve sonrası uyarılarla kalıcı sonuçlar elde edilir.

Bizi Takip Edin!
“GÜZELLİK TESADÜF DEĞİLDİR”

 

ESTE LA VİE AİLESİ OLARAK PROFESYONEL KADROMUZ VE KALİTE ODAKLI HİZMET ANLAYIŞIMIZLA DAİMA YANINIZDAYIZ!
 ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME İÇİN RANDEVU ALABİLİRSİNİZ.

BİZİM İÇİN DEĞERLİSİNİZ”
[ez-toc]