Este La Vie Logo
Sosyal Medya

Yol Tarifi (Navigasyon)
Google Maps | Yandex Maps

Soğuk Lipoliz
Este La Vie

Soğuk Lipoliz

Este La Vie

Soğuk Lipoliz

Bölgesel zayıflamaya yönelik çalışmalarımız arasında soğuk lipoliz uygulamaları önemli bir yer tutar. Ameliyat gerekmeden yapılan bu uygulama sayesinde insanların daha zayıf görünüm kazanmaları ve daha mutlu günler geçirmeleri mümkün olur. Este La Vie salonumuzun gerçekleştirdiği soğuk lipolizle ilgili hizmet detaylarımız şöyledir;

Soğuk Lipoliz Nedir?

Vücutta bulunan fazla yağların dondurularak parçalanması işlemine soğuk lipoliz denir. Cyro lipoliz olarak da anılır. Parçalanarak ufak hale gelen yağlar metabolizmanın düzenli çalışmasına bağlı olarak vücuttan atılır. Böylelikle yağ oluşumundan kaynaklı ortaya çıkan kilo ve orantısız vücut görünümü ortadan kalkmış olur.

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

Soğuk Lipoliz Pendik ZayıflamaVücutta bulunan yağların parçalanmak suretiyle atılmasını sağlayan soğuk lipolizin yapılabilmesi için lipoliz cihazına ihtiyaç duyulur. Ekibimizin cihaz stoklarında bulunan soğuk lipoliz cihazı uygulama için uygun özelliklere sahiptir.

Yağların dondurularak yakılmasına başlamadan önce kişinin kilo ve beden ölçüleri alınarak vücut analizi yapılır. Devamında ise cihaza uygun başlık ayarlanır. İşleme başlamadan önce bölgenin zarar görmemesi için özel jelli mendiller koyulur. Bölge hazır hale getirildikten sonra cihaz kullanılarak -10 dereceye kadar yağ yakımı gerçekleşir. Yağlar yakıldıktan sonra soğutulma aşamasına geçilir. Soğutulan yağlar parçalanarak vücuttan dışarıya atılır. İşlemi tamamlama süremiz ise bölge bazında değişir.

Soğuk Lipolizin Yararları Nelerdir?

Este La Vie Güzellik Salonu soğuk lipoliz uygulamasını seçecek kişilerin soğuk lipolizin yararlarını bilmeleri gerekir. Bu sayede işlemi yaptırma konusunda karar vermeleri kolaylaşır.

Soğuk lipolizin yararları şunlardır;

 • FDA onaylı olarak uygulanır.
 • Yağ yakımının kalıcı olmasını sağlar.
 • Yağ hücrelerinin bulunmadığı dokular zarar görmez.
 • Tek seansta yağlardan kurtulmak mümkün olur.
 • Ameliyata gerek kalmadan yağlardan kurtuluş sağlar.
 • İşlemi yaptıran kişiler kısa sürede yaşantılarına dönerler.
 • İşlem süresi kısadır.

Kötü görünüme ve kiloya neden olan yağlarından kurtulmak isteyenler bu işlemi tercih ederek kurtuluş sağlayabilirler. Kısa sürede yapılan işlem sayesinde uzun süre fit bir görünümde kalırlar.

Soğuk Lipoliz Öncesinde Ve Sonrasında Dikkat Edilecekler Neler?

Vücuda uygulanan soğuk lipolizin etkili olması için işlem öncesinde veya sonrasında kişilerin dikkat etmeleri gereken bazı durumlar vardır.

Bunlardan birkaçı;

 • İşlemi yaptıracak kişiler eğer alerji geçmişleri varsa işlem öncesinde bunu ekibimize bildirmelidir.
 • Ekibimiz işlem zamanı ve süresini belirledikten sonra işlem zamanına kadar kişilerin su içerek ve yürüyerek vakit geçirmeleri gerekir.
 • Soğuk lipolizden önce kişilerin yüksek enerji harcayacakları eylemleri gerçekleştirmemeleri gerekir.
 • Ekibimiz ilaç veya bakım ürünü önermişse işlem öncesinde mutlaka kullanılmalıdır.
 • İşlem sonrasında da kişilerin mutlaka düzenli spor yapmaları gerekir.
 • Uzmanlarımız tarafından önerilen diyet programlarına uyulmalıdır.
 • Tuz tüketimi mutlaka azaltılmalıdır.

Kişilerin özellikle uygulama sonrasında yapılan uyarılara mutlaka dikkat etmeleri gerekir. Dikkat etmedikleri takdirde vücudun ilgili bölümünde yeniden yağlanmanın görülmesi kaçınılmazdır.

Soğuk Lipoliz Bölgesel İncelme

Soğuk Lipoliz Nerelere Uygulanır?

Ameliyat olmaksızın gerçekleşen soğuk lipoliz uygulamamız bedenin farklı bölümleri için tercih edilir. Ekibimiz vücudun her bölgesi için titiz bir çalışma yaparak yağlardan kurtulmayı kolaylaştırır. Yağ yakımı gerçekleştirdiğimiz vücut bölgeleri ise karın, bel gibi bölgelerdir.

Soğuk Lipoliz Kimlere Yapılmaz?

Este La Vie Güzellik Salonu soğuk lipoliz hizmetimiz 18 yaşı geçmek şartıyla cinsiyet fark etmeksizin uygulanır. Ancak uygulamanın yapılabilmesi için kişilerin sağlık durumlarında uygulamanın yapılmasını engelleyecek durumun olmaması gerekir. Hamileler, kalp krizi geçirenler, raynaud sendromu bulunanlar, kan dolaşımı rahatsızlığı bulunanlar ve kanser hastaları bu uygulamayı yaptıramazlar. Bunun dışında uygulama regl döneminde yapılmaz.

Soğuk Lipolizde Kaç Seans Uygulanır?

Yağların yakılıp dondurularak vücuttan atılması ve bölgesel incelemeyi sağlayan soğuk lipoliz işlemini 1 seansta tamamlıyoruz. Ancak yağların durumu ve kesin etki için seanslarımızın 2 veya 3 seansa çıktığı da görülüyor. Yağların yakılabilmesi için birden fazla seans uygulamasına karar verirsek seans aralıklarını 3 ayda 1 olarak belirliyoruz.

Soğuk Lipoliz Seansı Ne Kadar Sürer?

Bölgesel incelmeyi sağlayacak soğuk lipolizi özel cihazlar kullanarak uyguluyoruz. Uygulama hazırlık ve işlem süresi göz önüne alınarak seans süremiz 30 dakika aralığında oluyor.

Soğuk Lipolizin Zararı Var Mı?

Yağların dondurularak yakılmasını kapsayan soğuk lipolizin bilinen önemli bir zararı yoktur. Ancak uygulamanın hemen ardından uygulama bölgesinde kızarıklık veya morarma gibi durumlarla karşılaşmak mümkündür. Ancak bunlar kısa süreli yan etkilerdir.

Soğuk Lipoliz Kalıcı Mı?

Güzellik uzmanlarımızın çalışmalarıyla gerçekleştirdiğimiz soğuk lipoliz işlemi kalıcı kabul edilen bir estetik işlemidir. Yağlar dondurularak yakıldığı için aynı bölgenin yağlardan arındırılması sağlanır. Ancak kalıcılığın devam etmesi için insanların yağ oluşumunu sağlayacak durumlardan kaçınmaları gerekir.

Soğuk Lipolizden Ne Zaman Sonuç Alınır?

Este La Vie ekibimizce soğuk lipoliz genel olarak 1 seans şeklinde uygulanır. Bu nedenle sonuç alma seansı takip eden süreç içerisinde gerçekleşir. Seansı takip eden 1-3 aylık süreç içerisinde kişilerin 2-3 beden zayıflaması ve yağlarından kurtulmuş görünüme kavuşması mümkün olur.

Soğuk Lipoliz Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Ekibimizin gerçekleştirdiği soğuk lipoliz işleminde fiyatlar kişisel duruma göre belirlenir. Uygulamanın yapılacağı bölge, ilgili bölgedeki yağ oranı ve yağ yakımını sağlayacak başlık türü ve sayısı fiyatın belirlenmesini sağlayan önemli faktörlerdir. Bunun için salonumuzda ön görüşme yapılarak net fiyatın öğrenilmesi gerekir.

Soğuk Lipolizde Este La Vie Farkı Nedir?

Soğuk lipolizin etkili olması için güzellik uzmanları aracılığıyla yapılması şarttır. Este La Vie bu alanda deneyimli güzellik uzmanlarını bulabileceğiniz bir salondur. Ayrıca salonumuzda işlem son teknoloji lipoliz cihazı kullanılarak yapılır.

Buna ek olarak yağların yakılmasını sağlamak için kişiye özel başlıklar kullanılır ve bu başlıklar uygulama sonrasında atılır. Salonumuz uzmanları uygulama öncesi ve sonrasında tüm bilgilendirmeyi yapar. Evde kesin sonuç sağlamayan yöntemler nedeniyle alanında uzman olan salonumuz tercih edilerek yağlardan kurtulmak sağlanmalıdır.

Bizi Takip Edin!
“GÜZELLİK TESADÜF DEĞİLDİR”

 

ESTE LA VİE AİLESİ OLARAK PROFESYONEL KADROMUZ VE KALİTE ODAKLI HİZMET ANLAYIŞIMIZLA DAİMA YANINIZDAYIZ!
 ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME İÇİN RANDEVU ALABİLİRSİNİZ.

BİZİM İÇİN DEĞERLİSİNİZ”
[ez-toc]