Este La Vie Logo
Sosyal Medya

Yol Tarifi (Navigasyon)
Google Maps | Yandex Maps

Este-La-Vie-Diode-Buz-Lazer
Este La Vie

Buz Lazer Epilasyon

Este La Vie

Buz Lazer Epilasyon

İnsanların istenmeyen tüylerinden kurtulmalarını sağlamak için tercih ettiğimiz epilasyon uygulamalarından birisi buz lazer epilasyonudur. Buz Lazer Epilasyon ütüleme lazer teknolojisinin son çeşididir. Her cilt ve kıl tipine uygun şekilde yapabildiğimiz lazer uygulaması sayesinde kıl köklerinden kurtularak tüysüz bir vücuda kavuşmak mümkündür.

Este La Vie Güzellik Salonu ekibi olarak uygulama için son teknolojiye sahip olan diode cihazı kullanırız. Bu cihaz 810 nm dalga boyutuna sahip olup geniş bir alanda -3/-5 oranında soğutma sağlayarak vücuda lazer ışınlarının uygulanmasına yardımcı olur. Bu sayede epilasyon işlememiz daha hızlı ve kalıcı olacak şekilde gerçekleşir.

BUZ LAZER EPİLASYONU NASIL YAPILIR?

Buz Lazer Epilasyon

Buz lazer epilasyonları salonumuzda 8’er seanslar halinde yapılır. Epilasyonun uygulanması ise vücutta bulunan kıl köklerine lazer ışınlarının temas ettirilmesiyle gerçekleşir.

Buz lazer uygulaması esnasında acı hissinin duyulmaması içinse soğutucu özelliği aktif hale getirilir. 

Böylelikle ekiplerimiz daha sağlıklı ve kişiyi rahatsız etmeyecek uygulama gerçekleştirirler. Buna ek olarak diode cihazımız kıl köklerine lazer ışınının gönderilmesi esnasında vücudun uygulama yapılan bölümüne masaj yapılmasını da sağlar. 

Cihazda bulunan lazer ışınları kıl kök pigmentlerine müdahale eder ve köklerin ölümünü sağlar. Yalnız kıl köklerine müdahale gerçekleştiği için vücudun geriye kalan bölümlerinin tahrişine neden olmaz.

Buz Lazer Kimlere Uygulanır?

Salonumuzda buz lazer uygulamamız kadın ve erkeklere uygulanır. Buz lazerin yapılabilmesi için kişilerin sağlık durumları kontrol edilir. Bu kontrollerde sedef, cilt kanseri, egzama rahatsızlığı tespit edilmezse ve hamilelik durumu olmadığında uygulama yapılır. Ayrıca hamile kişilerde doktor uyarıları dikkate alınır. Tüm bunların dışında buz lazerin uygulanacağı alanda açık yaranın bulunmamasına dikkat edilir.

Buz Lazer Hangi Yaş Aralığı İçin Uygundur?

Este La Vie Buz Lazer Epilasyon hizmetimiz için yaş aralığı 18 yaş üzeri şeklinde belirlenmiştir. Reşit olan ve buz lazere karşı sağlık sorunu bulunmayan bireyler için cilde uygun seanslarla epilasyon yapılır.

Buz Lazer Hangi Bölgelere Uygulanır?

Diode Buz Lazer cihazı kullanarak yaptığımız Lazer Epilasyonu vücudun pek çok bölgesinde profesyonel şekilde uyguladığımız epilasyondur. Buz lazer uygulamasını yaptığımız vücut bölgeleri ise şunlardır; sırt, koltuk altı, kol, genital bölge, çene, bacak, ense, bikini bölgesi, yüz, boyun, göbek ve göğüstür. Bu bölgelerde işlemlerimiz kıl yoğunluğu dikkate alınarak farklı seans sayılarında yapılır.

Buz Lazer Epilasyonu Kaç Seans Sürer?

Buz lazer seans sayıları salonumuzu tercih edeceklerin önceden cevap almaları gereken konulardandır. Seans sayımız kıl kökü yok etme işleminin yapılacağı bölgeye, bölgedeki kıl kök yoğunluğuna ve cilt tipine bağlı şekilde değişir. Tüylerinden kurtulmak için kişilere uygulanacak seans sayısı ortalama 8 seanstan oluşur. Seans sayısı hakkında net bilgi uygulama esnasında kişiye verilir.

Buz Lazer Epilasyonu Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Este La Vie Güzellik Salonu Buz Lazer epilasyonunda uygulama süremiz ortalama bölgelere göre değişmektedir. Bu sürenin her bireyde aynı olması mümkün değildir. Ayrıca bu süre uygulamanın yapılacağı bölgenin büyüklüğüne göre artabilir. İlk seansı alan kişilerin uygulama süresini net görmeleri mümkündür.

Buz Lazer Epilasyon

Buz Lazer Tüyleri Tamamen Yok Eder Mi?

810 nm dalga boyuna ve büyük alana etki gücüne sahip buz lazer epilasyonla %90 üzerinde tüylerden kurtulmak mümkündür. Uygulamanın başarı olma yüzdesi seanslara eksiksiz katılma ve uzmanlarımızın önerilerine uyma ile artar.

Buz Lazer Sonrası Kese Yapılır Mı?

Uzmanlarımızdan buz lazer epilasyon hizmetini alanların uygulama bölgesine hemen kese yapmamaları önerilir. Lazer ışınlarına maruz kalan cildin hassas olması sebebiyle kese tahrişe neden olur. Bu nedenle uygulamadan minimum 7 gün sonra kese tercih edilmelidir.

Diode lazerle elde edilecek en üstün başarı elde edilir. Alınan sonuç kişiye özeldir. (Hastalıklar, kullanılan ilaçlar, geçmişte yanlış yapılan epilasyonlar ). Başarı sürecini uzatabilir.

Buz Lazer Epilasyonu Ne Zaman Yapılır?

Buz lazer epilasyonunun yapılabilmesi için zaman sınırlaması yoktur. Tüylerinden rahatsız olan ve onlardan hızlı şekilde kurtulmak isteyen her bireyin 365 gün boyunca epilasyon yaptırmayı tercih etmesi mümkündür. Uygulamamız hem kış hem de yaz aylarında yapılmak için uygundur ve herhangi bir sorun yaşanmadan yapılır.

Buz Lazer Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Diode cihazıyla yapılan buz lazer işleminin etkisini göstermesi 1.seansın ardından görülmeye başlanır. Ancak tam etkinin görülebilmesi için 4-8 seansın bitmesi gerekir. Bunun dışında buz lazerin etkisinin ortaya çıkması kıl yapısı, cilt tipi, sağlık sorunları, hormonal durumlara göre değişir.

Buz Lazer Epilasyon Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Buz lazerde fiyatlar epilasyonun yapılacağı bölgeye göre belirlenir. Bölgenin büyüklüğü kıl yoğunluğunu ve işlem süresini belirleyeceğinden fiyat hakkında da net bilgi vermek mümkündür. Ancak Este La Vie Güzellik Salonu fiyat politikamız müşterilerimizin alacakları hizmetten ve ödeyecekleri tutardan memnun olacakları seviyede belirlenmiştir.

Neden Profesyonel Buz Lazer Epilasyonu Tercih Edilmelidir?

Buz lazer epilasyonun evde yapılması mümkün değildir. Ayrıca uzman tarafından yapılabilecek bir uygulamadır. Buz lazer dışındaki epilasyon uygulamaları uzun süreli ve geçici uygulamalardır. Bu nedenle profesyonel olarak buz lazer epilasyonu gerçekleştiren salonların tercih edilmesi gerekir.

Bu sayede tüylerden hem hızlı hem de kalıcı şekilde kurtulmak mümkün olur. Ayrıca evde yapılan epilasyon işlemleri oldukça acılıdır. Diode cihazla yapılan işlem ise acısızdır. Acı çekmek istemeyen kişilerin salonumuzu tercih etmeleri gerekir.

Bizi Takip Edin!
“GÜZELLİK TESADÜF DEĞİLDİR”

 

ESTE LA VİE AİLESİ OLARAK PROFESYONEL KADROMUZ VE KALİTE ODAKLI HİZMET ANLAYIŞIMIZLA DAİMA YANINIZDAYIZ!
 ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME İÇİN RANDEVU ALABİLİRSİNİZ.

BİZİM İÇİN DEĞERLİSİNİZ”