Este La Vie Logo
Sosyal Medya

Yol Tarifi (Navigasyon)
Google Maps | Yandex Maps

Lenf Drenaj
Este La Vie

Lenf Drenaj

Este La Vie

Lenf Drenaj

Este La Vie ekibince bölgesel incelme sağlamak amacıyla kullanılan yöntemler arasında lenf drenaja yer veriliyor. Bu alanda deneyim kazanan güzellik uzmanlarının çalışmalarıyla gerçekleşen lenf drenaj hizmetine dair tüm detaylar aşağıdadır;

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf ve dolaşım sisteminin hızlanmasını sağlamak amacıyla vücuda basınç masajı yapma işlemine lenf drenaj denir. Bu işlem pressoterapi olarak da anılıyor. Basıncın verilmesiyle hızlanan sistemler vücudun çeşitli bölgelerinde bulunan toksinlerin ve ödemin atılmasını kolaylaştırıyor. Böylelikle toksin veya ödem kaynaklı şişkinlik ve kilo sorunları ortadan kalkmış oluyor.

Lenf Drenaj Nasıl Yapılıyor?

Lenf Drenaj Bölgesel ZayıflamaLenf drenajın yapılması lenf drenaj cihazından yararlanıyoruz. Bu cihaz vakumlu pompalara sahiptir. Ayrıca cihazda tulum, masaj kıyafeti ve hortum gibi ekipmanlar bulunuyor. Masaj için geliştirilmiş olan plastik kıyafeti işlemi yapılacak kişiye giydiriyoruz.

Kıyafeti giydirdikten sonra basıncın verileceği noktaları belirliyoruz ve kıyafet üzerine yerleştirilmesini sağlıyoruz. Kıyafet üzerine yerleştirdiğimiz hortumların ardından cihazı bilgisayar üzerinden aktif ederek çalışmasını sağlıyoruz. Böylelikle hortumlar vasıtasıyla belirlenen bölümlere basınç uygulanarak dolaşım ve lenf sistemlerinin hızlanmasını sağlıyoruz.

Masaj yapma yöntemine dayanan lenf drenaj işlemi tamamlandıktan sonra toksinler ve ödem tuvalet yoluyla kişinin vücudundan atılıyor. Böylelikle ödem ya da toksin kaynaklı olan şişliklerden kurtuluş sağlanıyor.

Lenf Drenaj Hangi Problemlerde Kullanılıyor?

Pressoterapi ismine de sahip olan lenf drenaj insanların karşılaştığı çeşitli problemler için kullanılan bakım ve masaj yöntemidir.

Lenf drenajın kullanılabileceği problemlerden birkaçı;

 • Selülit problemleri
 • Kilo problemleri
 • Ödem problemleri
 • Lenf sistemi rahatsızlıkları
 • Kas gevşekliği
 • Vücut sarkması
 • Varis oluşumu
 • Hamilelik kaynaklı problemler
 • Kabızlık, romatizma ve sindirim sorunları

Bu problemleri yaşıyorsanız Este La Vie Güzellik Salonu iletişim numaralarımızı kullanarak lenf drenaj için randevu alabilirsiniz. Uygun zamanda bu masajı yaptırarak sorunlarınızdan kısa sürede kurtulmuş olursunuz.

Lenf Drenajın Faydaları Neler Oluyor?

Este La Vie tarafından sunduğumuz lenf drenajın çok sayıda faydası bulunuyor.

Uygulamanın faydalarından en önemlileri;

 • Şişlik ve ödemin giderilmesini sağlar.
 • Zararlı toksinlerin dışarıya atılabilmesini sağlar.
 • Vücutta oluşan gerginliğin ortadan kalkmasını sağlar.
 • Vücutta görülen sarkmaların düzelmesine yardımcı olur.
 • Toksin, ödem ve şişkinlikten arındırılan vücudun sıkı görünüm kazanmasını sağlar.
 • Hazımsızlık problemlerinden kurtulmayı sağlar.
 • Kas sisteminin hareketlenmesini kolaylaştırır.
 • Cildin gençleşmesi üzerinde etki sağlar.

Faydaların elde edilebilmesi için lenf drenaj seanslarının eksiksiz şekilde alınması gerekiyor. Ayrıca kalıcı çözümler için uygulama sonrasında yapılması gerekenlerin harfiyen yapılması gerekiyor.

Lenf Drenaj Bölgesel İncelme

Lenf Drenaj Kimlere Uygulanıyor?

İnsanların yaşadığı pek çok probleme çözüm bulmak için lenf drenaj yönteminden yararlanılıyor. Bunun için uygulamanın yapılabilmesi için kişi sınırlaması bulunmuyor. Selüliti olanlar, vücudunda ödem oluşanlar, varisi olanlar, vücudu sarkanlar, kabızlık, hormon, eklem ve romatizma rahatsızlığı olan kişiler başta olmak üzere pek çok kişiye uygulama yapılıyor.

Lenf Drenaj Kaç Seans Oluyor?

Pressoterapi ya da lenf drenaj uygulamamız maksimum 8 seanstan oluşuyor. Lenf sistemi kaynaklı bozukluklara bağlı olarak seans sayılarının artışı da söz konusu oluyor. Bu nedenle kişilerin seans sayısı konusunda şaşkınlık yaşamaması gerekiyor. Seansların uygulanma sıklığı ise haftada iki olarak uygulanıyor.

Lenf Drenaj İşlemi Ne Kadar Sürüyor?

Maksimum 8 seanstan oluşan lenf drenaj işleminin uygulanma süresi yaklaşık 20 dakika sürüyor. Bu süre içerisinde vücuda masaj uygulanması ve lenf sisteminin çalışım hızının artması sağlanıyor.

Lenf Drenajın Zararı Bulunuyor Mu?

Lenf drenajdan yararlanan kişiler tarafından aldığımız geri dönüşler arasında işlemin zararlı olduğunu içeren bir görüş bulunmuyor. Ayrıca uygulama içeriği basınçtan oluştuğu için insanların zarar görmesi mümkün olmuyor.

Lenf Drenajdan Sonra Neler Yapılması Gerekiyor?

Lenf drenajla sağlanan bölgesel incelmenin, ödem ve toksin atımının kalıcı olması için birtakım konularda dikkatli olunması gerekiyor. Doğru beslenme bu aşamada dikkate alınması gereken en önemli konu oluyor.

Ödem oluşmaması için başta tuz tüketiminin azaltılması gerekiyor. Bunun dışında ödem oluşumun sağlayacak beslenme alışkanlıklarının terk edilmesi gerekiyor. Ayrıca kişilerin düzenli spor yaparak kilo almayı engellemeleri gerekiyor.

Lenf Drenaj Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Lenf drenajda fiyatlar uygulama bölgesine bağlı olarak belirleniyor. Uygulama alanının artması işlem süresi ve basınç harcamayı sağladığından fiyatın artışı mümkün oluyor. Bu nedenle fiyat konusunda bilgi işlemin yapılacağı yerin belirlenmesine göre bildiriliyor.

Evde yapılamayan işlemler olduğu ve güvenli yapılabildiği için Este La Vie Güzellik Salonu’na lenf drenaj için yapacağınız ödemeler konusunda herhangi bir rahatsızlık yaşamanız mümkün olmuyor.

Bizi Takip Edin!
“GÜZELLİK TESADÜF DEĞİLDİR”

 

ESTE LA VİE AİLESİ OLARAK PROFESYONEL KADROMUZ VE KALİTE ODAKLI HİZMET ANLAYIŞIMIZLA DAİMA YANINIZDAYIZ!
 ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME İÇİN RANDEVU ALABİLİRSİNİZ.

BİZİM İÇİN DEĞERLİSİNİZ”
[ez-toc]